k navigaci k navigaci


Návštěva KOCIÁNKY

7. května

Dne 20. 4. 2012 navštívili studenti tříd 3. B a 3. C Střední pedagogické školy v Boskovicích i Ústav sociální péče pro tělesně postiženou mládež KOCIÁNKA v Brně.

Zařízení sociální péče KOCIÁNKA vzniklo v roce 1919 z původní budovy zámečku, jejím nejstarším majitelem byl český král Václav I. V dalších letech se ústav významně rozrostl a dnes poskytuje služby sociální péče dětem a mládeži s tělesným a druhotným mentálním postižením. Najdeme zde věkovou skupinu klientů od 3 do 40 let.

Ústav KOCIÁNKA spolupracuje nejen se speciálními školami, ale i brněnskými středními a vysokými školami. Uskutečňuje se tu předškolní, školní, středoškolské a praktické vyučování. Klienti jsou připravování pro svůj budoucí samostatný život, důraz je kladen na jejich soběstačnost. K zařízení patří rozsáhlý anglický park s bezbariérovými chodníky, v jehož prostorách se koná zooterapie. Největší naši pozornost vzbudila hipoterapie.

Měli jsme příležitost navštívit chráněné bydlení klientů, prostory vodoléčby, rehabilitace, i fyzioterapie. Nejzajímavější pro nás byla návštěva chráněných dílen, odkud jsme si mohli jako milou pozornost odnést krásné výrobky zhotovené klienty.

 

Exkurze byla pro nás velmi zajímavá a přínosná, obohatila nás o nové poznatky z oblasti speciální pedagogiky.

 

 

Studenti 3. B SPgŠ Boskovice

 

archiv aktualit

Menu

TOPlist





Kontaktní informace

Komenského 343/5, 680 11 Boskovice
Telefon: +420 516 802 544
E-mail: posta@spgs-bce.cz