k navigaci k navigaci


NÁVŠTĚVA V MŠ ŽDÁRNÁ

22. května

Školka  ve Žďárné je přesný úkaz toho, že na první pohled malá školka může v sobě ukrývat mnoho kouzelného. Prostory školky na člověka působí útulně a spousta výrobků je člověku inspirací pro vlastní tvořivou činnost. Obrázky pohádkových bytostí na stěnách zpříjemňují atmosféru interiéru školky. Ale nejdůležitější na celé školce jsou přece děti. Některé veselé, spontánní, jiné v ústraní vyčkávajíc, co bude. Zaujaly nás a ohromily svým bravurním vystoupením ke Dni matek. Na pásmu básniček pro maminku se podílely i ty nejmenší děti, dvouleté. Při recitování některých jsme se museli pousmát tomu, jak děti dokážou vypadat roztomile, když zapomenou text. My dospělí tohle už neumíme. Při vystoupení dětí je na první pohled zřejmé, které je bojácné a nebojácné, které vyrůstá v podnětnějším prostředí a které se stydí.

Na oplátku jsme musely něco předvést my. Spolužačka Zuzka přečetla pohádku o Smolíčkovi Pacholíčkovi. Zkoušku jejich pozornosti jsme ověřily několika všetečnými otázkami.  V rámci seznámení s dětmi jsme si zahráli honičku, kde jedno dítě bylo jelen a honilo Jezinky.  Po vyčerpávající honičce se děti usadily ke stolečkům a vymalovávaly nebo malovaly  postavy z pohádky o Smolíčkovi. My jsme jim pomáhaly a povídaly si. Při jejich malování jsme si mohly všimnout rozdílů šikovnosti mezi dětmi. Ale nejde to moc srovnávat, když máte třídu dětí různého věku. Děti se s námi okamžitě spřátelily. Sice některé děti neumí držet správně tužku, ale za to mají neuvěřitelný herecký talent. o kterém jsme se přesvědčily v jejich představení o Perníkové chaloupce a my jsme dětem předvedly některé monology loutek a legendární pohádku Verči o poníkovi Tobíkovi. Děti nejen, že vypadaly nadšeně, ale ony nadšené byly, stejně jako my. Po představení si mohly vyzkoušet vést maňáska a pár holčiček se pokoušelo o divadlo. Chlapci se předháněli, kdo nám ukáže zajímavějšího prstového maňáska, kterého našli mezi hračkami.

Dopoledne ve školce rychle uteklo a nám se ani nechtělo domů. Jsou to šikovní, malí prckové.Musím říct, že výlet do školky ve Žďárné na mě udělal dojem a odnesla jsem si nejen já, ale i mé spolužačky spoustu inspirace a milý zážitek.

Eva Sedláková, 2.A

 

ms_zdarna_1

ms_zdarna_2

ms_zdarna_3

archiv aktualit

Menu

TOPlist

Kontaktní informace

Komenského 343/5, 680 11 Boskovice
Telefon: +420 516 802 544
E-mail: posta@spgs-bce.cz