k navigaci k navigaci


Film a škola

Projekt FILM A ŠKOLA

dramaturgie pro školní rok 2018-19


Středa 19.12.2018

Přelet nad kukaččím hnízdem

Režie : Miloš Forman, USA, 1975, 133 minut

Tato elektrizující adaptace bestselleru Kena Keseyho Vyhoďte ho z kola ven získala všech pět hlavních Oscarů za rok 1975 a je připomínkou vynikajícího českého režiséra světového jména Miloše Formana, který 13.4.2018 zemřel.

 

Pondělí 15.4.2019

Obchod na korze

Režie : Ján Kadár, Elmar Klos, ČR, 1965, 128 minut

Film, který patří do české filmové klasiky, představuje druhou světovou válku z pohledu obyčejného stolaře Tona Brtka, který se pod tlakem manželky stává arizátorem židovského majetku. Je to první český film, který získal v roce 1965 prestižní filmové ocenění – cenu americké Akademie filmového umění - Oscara.

 

Středa 24.4.2019               

Nerodič

Režie: Jana Počtová, ČR, 2017, 83 minut

Kolik podob může mít dnešní rodina? Jakou rodinu chceme? A chceme ji vůbec? Dokumentaristka Jana Počtová natočila intimní sondu do rodičovství a partnerství dneška. Film Nerodič ukazuje šest různých příběhů, šest názorů na rodičovství a s nimi šest různých forem rodin. Někdo z nich se pro své pojetí rodiny rozhodl, někdo k ní postupně došel, pro někoho nebyla jiná volba a někomu to prostě nevyšlo. Někdo by to možná udělal jinak, jiný si stojí za svým, někdo je šťastný a jiný zas frustrovaný. Všichni ale svým příběhem zastupují řadu jiných příběhů a rodin, které jsou těm jejich podobné. Nerodič není o známých lidech nebo známé cause, je „pouze“ o nás.

 

Středa 26.6.2019

Co jsme komu udělali

Režie: Philippe de Chauveron, Francie, 2014, 97 minut

Vzrušující práce v luxusním hotelu - to je vysněná budoucnost, kterou si hýčká Saliya (Kostja Ullmann) už od dětství. Pak ale jako teenager začne ztrácet zrak, až nakonec vidí jen mlhavé světlo a matné obrysy. Svět vidí jako by na něj koukal skrze tlusté mléčné sklo. Zdá se, že jeho životní sen je v naprostých troskách. Saliya i přes svůj handicap postupně získává větší sebevědomí, vrací se do normální školy a nakonec se dokonce odváží poslat přihlášku na stáž do pětihvězdičkového hotelu. Díky důkladné přípravě, pozitivnímu přístupu a hlavně s podporou velkého blafování uspěje a místo získá. Jen nikomu nepřizná, že vlastně tak trochu skoro vůbec nevidí…….

Další informace k filmům najdou učitelé i žáci na stránkách www.kinoboskovice.cz – záložka projekt Film a škola nebo na www.csfd.cz.

Vstupné nově 50,-Kč

Menu

TOPlist

Kontaktní informace

Komenského 343/5, 680 11 Boskovice
Telefon: +420 516 802 544
E-mail: posta@spgs-bce.cz