k navigaci k navigaci


Co prozradila školní zahrada dětem

4. května

 

Ve čtvrtek 19. dubna se připojili studenti Střední pedagogické školy v Boskovicích k oslavám Dne Země. Připravili pro děti z Mateřské školy Boskovice, elokovaného pracoviště Bílkova, tématické dopoledne, inspirované prostředím, tajemnými zákoutími a krásami školní zahrady pedagogické školy.

 

Na děti čekala celá řada překvapení: galerie skřítků o zahradu pečujících, malá zoologická zahrada zvířátek, která studenti chovají, tvorba kouzelného ostrova, plného překvapení, děti se dostaly i do role hledačů stop.  Návštěvníci překonali složité pavoučí sítě, vyrobili si vlastní pavučinku, nakreslili obrázek do písku, poskládali mozaiky z přírodních materiálů, dozvěděli se mnoho nového o ovocných stromech, semenech, květinách a zvířátkách, která v zahradě žijí. Zpestřením byly šnečí závody, přetahování lanem a skákání v pytlích. Děti vyřešily náročný úkol – osvobodily zakletou Šípkovou Růženku…

 

Na rozloučenou si děti mohly zasadit vlastní rostlinku, vymodelovat vlastní výrobek ze semen a  olejového těsta nebo vytvořit papírová zvířátka.

den_zeme

 

Vzácnou a milou návštěvou pestrého dopoledne byli klienti stacionáře Betany. Věříme, že i těm se v naší školní zahradě líbilo.

 

den_zeme_1

Studenti třetích ročníků

 

archiv aktualitKontaktní informace

Komenského 343/5, 680 11 Boskovice
Telefon: +420 516 802 544
E-mail: posta@spgs-bce.cz