k navigaci k navigaci


Naše škola se stala bezbariérovou

23. května

Předáním schodolezu, který usnadňuje pohyb ve škole tělesně znevýhodněným studentům, rodičům i ostatním návštěvníkům, vyvrcholila dlouletá spolupráce s Občanským sdružením PÍŠŤALKA.

 

Ze zkušeností  studentek, které  se zapojily do projektu:

Když jsme se o prodeji píšťalek dozvěděly, myslely jsme, že nás nečeká  žádný těžký úkol. Prodávat  píšťalky však nebyl žádný med.

Prodávání ve sněhové vánici i ve vydatném dešti před nemocnicí nebylo vůbec příjemné. Občas jsme si také připadaly jako psychiatři, často jsme poslouchaly  stížnosti mnoha lidí: „Léky, doktoři, nízký důchod, daně, politika ...“

I přes nepřátelský postoj  některých kolemjdoucích a  jejich "opravdu neprokouknutelné“ lži, že u sebe nemají peníze (přitom právě schovávali peněženku do tašky),  jsme naši snahu nevzdávaly a s úsměvem jsme se pokoušely o získání  peněz na, podle nás, velice potřebnou věc  – schodolez .

Máme  obrovskou radost a hřejivý pocit u srdce, že i my jsme se mohly na této akci podílet. Chtěly bychom tímto poděkovat všem, kteří nás neodbyli a přispěli koupí dřevěné píšťalky.

Míša Hlaváčková, Iveta Fajtová 3.C

 

 

Schodolez_1 Schodolez_2 Schodolez_3

 

Fotky ze slavnostního předání schodolezu najdete ZDE.

archiv aktualitKontaktní informace

Komenského 343/5, 680 11 Boskovice
Telefon: +420 516 802 544
E-mail: posta@spgs-bce.cz