k navigaci k navigaci


Výchovný koncert Petra Bende s kapelou a 7. ročník RH Faktoru

6. května

Jak známo výchovné koncerty se snaží něčím „vychovávat“, ale přitom to pro mnohé i mne spíše znamená čas, kdy jsem hodinu připoután k tvrdému sedadlu a musím poslouchat tóny mně málo známého hudebního žánru. Ale ve středu 23. dubna se mi změnil pohled na výchovný koncert jako takový. Hned v přísálí boskovické sokolovny jsem podle reklamy v podobě pestrobarevných plakátů s portrétem zpěváka odhalil, že  jde skutečně o známého zpěváka Petra Bende a jeho kapelu, kteří zavítali k nám do Boskovic v rámci soutěže RH Faktor, kterou již několik let naše škola organizuje a na dopoledne připravili pro studenty hudební vystoupení. Sál se v mžiku naplnil do posledního místa, a jako natěšený divák jsem čekal na hlavní hvězdu programu. Najednou v sále zhasla hlavní světla a z pozadí vystoupila kapela a jako poslední i Petr. S prvními tóny davy lidí začaly šílet.  Zpěvák působil přirozeně a hned si získal sympatie všech. Po první písničce se atmosféra výchovného koncertu otočila doslova o 180 stupňů a obecenstvo začalo stoupat ze židlí a v půlce koncertu už prvních 5 řad stálo na nohou a tanečními kreacemi se posluchači snažili podpořit hrající kapelu. Příjemná atmosféra vládla až do samého konce.

Po koncertě následovala zpěvákova autogramiáda v přísálí, kde si každý chtěl nechat podepsat tu nejoriginálnější část svého těla, nebo se jen tak na památku vyfotit se slavným zpěvákem.

Cestou nazpět do školních lavic byli všichni nadšení z fotek a já si spokojeně řekl, že tento výchovný koncert byl můj první, který za to doopravdy stál.

Po koncertě Petr Bende navštívil i naši školu, ochutnal svíčkovou a zapsal se do školní kroniky.

7. ročník RH Faktoru byl výjimečný. Večerní koncert nebyl soutěží, ale vystoupením vítězů předchozích ročníků. Tomuto večeru předcházelo hlasování, kdy během března dostávalo třináct vítězů RH Faktoru hlasy v rámci internetového hlasování. Tři s nejvyšším počtem hlasů si pak zazpívali píseň, kterou si sami vybrali, se skupinou Band Petra Bende a na galavečeru zazněla i společná píseň všech finalistů RH Faktoru  se zpěvákem.

 

rh_2004_1 rh_2004_2 rh_2004_3 rh_2004_4

archiv aktualitKontaktní informace

Komenského 343/5, 680 11 Boskovice
Telefon: +420 516 802 544
E-mail: posta@spgs-bce.cz