k navigaci k navigaci


Divadelní představení "Standa a dům hrůzy" a "Vyprávění o Rybabě"

25. května

Ve dnech 13. a 14. května proběhla na Základní škole Slovákova v Boskovicích dvě divadelní představení, které si pro děti připravily studentky 2.A. V hodinách dramatické výchovy, kde jsme se zaměřili na tvorbu představení pro děti, vznikly dva divadelní projekty.
Představení "Standa a dům hrůzy", které vzniklo podle stejnojmenné dětské knihy Arnošta
Goldflama (herce, režiséra, dramatika a spisovatele). Činoherní představení doprovázené
písněmi, které studentky sami zhudebnily, a ve kterém jsme se snažili využít běžných věcí, které ve škole můžeme najít a co nejfunkčněji je pro divadlo využít. Naším cílem bylo naučit se, že divadlo může vzniknout i s minimem prostředků, záleží jen na tom, jak je využijeme. A tak se dvě školní lavice a dvě židle proměňují v dům, pokoj, klec a projíždějící armádu. Představení jsme hrály pro druhou a třetí třídu ZŠ.
Druhým projektem bylo rozhlasové představení "Vyprávění o Rybabě" podle knihy Petra Nikla (výtvarníka, performera a spisovatele) Rybaba. Tento projekt je zvláštní tím, že diváci mají po celou dobu zavázané oči a vnímají představení pouze sluchem a ostatními smysly. Cílem bylo učit děti poslouchat a přiblížit jim rozhlasové hry, na které se dnes bohužel zapomíná. Všechny zvuky, efekty a hudební doprovod zprostředkovávají herečky sami za pomoci hudebních nástrojů i běžně používaných věcí (sklenice, lahve a brčka, roury, apod.). Představení se hrálo pro děti ze čtvrtých tříd ZŠ.
Oba projekty proběhly úspěšně a studentky, které se najednou proměnily v divadelní herečky, zvládly všechny problémy a nástrahy, které s sebou dětské publikum přináší, jako profesionálové, s chutí a s přehledem.

 

archiv aktualitKontaktní informace

Komenského 343/5, 680 11 Boskovice
Telefon: +420 516 802 544
E-mail: posta@spgs-bce.cz