k navigaci k navigaci


Lichožrouti v Blansku

30. března

Dne 23. března si vybrané studentky třídy 2. A Střední pedagogické školy v Boskovicích na vlastní kůži vyzkoušely, jak vypadá takové tvořivé odpoledne v družině ZŠ TGM v Blansku. Odpoledne bylo inspirováno knihou Lichožrouti od Pavla Šruta.

Po té, co se všichni v hojném počtu shromáždili, mohlo tvořivé odpoledne začít.  Nejdříve si studentky připravily četbu z již zmiňované knihy, dále probíhalo povídání o tom, co obnáší práce autora a ilustrátora. To doplnily studentky o pár zajímavých informací o tvůrcích knihy. Pak se děti přesunuly ke stolečkům.  Nejdříve si namalovaly, jak by měl jejich lichožrout vypadat a poté se snažily svého lichožrouta vyrobit.  Lichožrouti se vyráběli z ponožek, knoflíků a kousků látky. Děti se do tvoření s chutí pustily a finální výrobky stály opravdu za to.

Velký dík za zorganizování celého odpoledne patří paní Mgr. Mileně Ošlejškové a panu Jakubu Ošlejškovi, v neposlední řadě také zúčastněným dětem a studentkám. Odpoledne bylo velice povedené a jménem všech zúčastněných doufám, že nebylo poslední.

Simona Mynářová, 2. A

Foto zde.

archiv aktualitKontaktní informace

Komenského 343/5, 680 11 Boskovice
Telefon: +420 516 802 544
E-mail: posta@spgs-bce.cz