k navigaci k navigaci


Školní kolo Pedagogické poemy 2015

27. října

Ve středu 21. 10. 2015 proběhlo v naší škole školní kolo Pedagogické poemy. Přehlídky se zúčastnilo celkem 22 studentů. Podzimní atmosféra panovala nejenom venku, ale - díky výzdobě - i v sále, kde přehlídka probíhala. Zúčastnit se mohl každý žák, který si vybral jednu ze tří kategorií: čtení, přednes a improvizace.  Dále si soutěžící zvolil cílovou skupinu, které své vystoupení určil: žákům 3. třídy ZŠ, nebo seniorům.

Pedagogická poema trvala kolem dvou hodin a všichni si to moc užili i přes trému, kterou prožíval nejeden student.

Přehlídku studenti zahájili přednesem. Každý student si mohl vybrat poezii či prózu, kterou se naučil a přednesl. Poté následovalo čtení, v improvizaci si studenti mohli vybrat podnět, který motivoval jejich improvizované vyprávění příběhu: slova, nebo předmět zapůjčený od diváků.

Z každé kategorie byl vybrán jeden student, který bude naši školu reprezentovat na celostátní přehlídce pedagogických škol, která se bude konat 9. 11. -11. 11. 2015 v Kroměříži.

 

Těmto studentům gratulujeme:

1. místo

Přednes: Petra Švancarová

Improvizace: Nikola Havránková

Čtení: Jana Janošková

2. místo

Přednes: Martina Mynářová

Improvizace: Veronika Gloserová

Čtení: Adéla Bláhová

 

Pedagogickou poemu si užili, jak studenti, tak i pedagogové.

Studenti získali další zkušenost a těší se na příští rok.

 

Denisa Veselská 1. A

Foto zde.

archiv aktualitKontaktní informace

Komenského 343/5, 680 11 Boskovice
Telefon: +420 516 802 544
E-mail: posta@spgs-bce.cz