k navigaci k navigaci


Lomnické jaro 2017

2. května

Letošní mezinárodní festival hudby, tance a zpěvu Lomnické hudební jaro se konal v sobotu 22. dubna. Tradičně jej podpořilo Město Lomnice nad Popelkou a Liberecký kraj. V rámci letošního ročníku došlo ke sloučení některých kategorií a posunutí věkové hranice soutěžících do 26 let.

Naši školu reprezentoval Jazz kvartet v kategorii hudební soubory a Martin Štěpánek v sólovém zpěvu. Oba získali Lomnickou notičku a byli oceněni za interpretaci obtížných skladeb.

Slavnostního zahájení, které se v ranních hodinách konalo v Tylově divadle se zúčastnil místostarosta Města Ing. Zdeněk Rajm, na kterého také připadl tradiční úkol, tj. pomocí houslového klíče otevřít pomyslnou bránu festivalu. V kulturní části zahajovacího ceremoniálu se před diváky představili vybraní zástupci jednotlivých kategorií. Úvod příjemně ozdobili irské tanečnice, dále moderní tanečnice z lomnického SVČ Sluníčko, Lucie Kobrlová a Petr Plašil (zpěv a kytara) a roztomilým vystoupením potěšily i nejmenší ratolesti z tanečního souboru Amálky ze SVČ Sluníčko.

Po slavnostním zahájení se sedm desítek účastníků rozprchlo do jednotlivých festivalových prostor. Pro lomnickou veřejnost byl připraven průvod čtyř desítek mažoretkových souborů městem, zakončený slavnostní show na Husově náměstí. Pěvecké kategorie 23. ročníku ozdobily svými písněmi lomnický zámek, taneční kategorie se za svitu divadelních reflektorů divákům představily v Tylově divadle, hudební kategorie v letošním roce melodicky naladily diváky v kině a mažoretky se tradičně prezentovaly ve sportovní hale. Stejně jako v minulých letech zavládla během sobotních vystoupení přátelská a inspirativní atmosféra. Jen počasí zúčastněným příliš nepřálo. Večerní program rozhodně patřil příjemnému koncertu Petra Koláře, který k celému festivalu vyjádřil velký obdiv. K bezchybné a vzorné organizaci 23. ročníku bezesporu napomohlo šest desítek pořadatelů a odborných porotců.

Foto zde.

archiv aktualitKontaktní informace

Komenského 343/5, 680 11 Boskovice
Telefon: +420 516 802 544
E-mail: posta@spgs-bce.cz