k navigaci k navigaci


SPgŠ Boskovice podporuje SOMB

21. května

V úterý 15.5.2018 uspořádal Symfonický orchestr města Boskovice v Sokolovně koncert s názvem Z melodie do melodie, kterého se za Město Boskovice zúčastnila starostka města Bc. Hana Nedomová a místostarostka města Mgr. Dagmar Hamalová.

Na úvod zazněl Fučíkův Vjezd gladiátorů, nemohl chybět Offenbachův Kankán nebo Ježkův Bugatti-step, ve kterém sólový part fenomenálně provedl student naší školy Martin Štěpánek (3.C). Dále na psací stroj za doprovodu orchestru zahrála Miroslava Krajíčková, manažerka Sokolovny, Andersonovu skladbu Typewriter. A protože byl podvečer věnován zejména filmovým melodiím, tak zazněly i témata z Kmotra, X-Files, Pirátů z Karibiku, Harryho Pottera či Četnických humoresek. Taktovky se ujali Tomáš Pléha, učitel hudební výchovy a sbormistr, a v druhé polovině pak Dominik Pernica, talentovaný student 4. B, který byl v letošním roce přijat ke studiu dirigování na brněnskou konzervatoř. Z dalších studentů naší školy jste v orchestru mohli slyšet Annu Oujeskou (1.A), Andreu Vymazalovou (4.A) a našeho absolventa Ondřeje Bártu, kteří hráli na housle. V dechové sekci pak Michaelu Dvořáčkovou (4.C), Markétu Švancarovou (4.A) s příčnými flétnami a ve skupině bicích nástrojů Hanu Přikrylovou (3.C). Na úspěchu večera se podíleli také mnozí pedagogové naší školy. Za melodickými bicími nástroji jste mohli slyšet Mgr. Danielu Sedlákovou, rytmických nástrojů se ujala Mgr. Dana Hrubá. Za violoncellem usedla Mgr. Gabriela Pléhová a ve druhých houslích vám hrála Sylva Štěpánková, kterou potkáte na sekretariátu školy, a dalším houslistou byl i náš bývalý pedagog Tomáš Zouhar. Průvodním slovem mistrně provedla koncertem posluchače Mgr. Leona Valterová. Všichni účinkující byli odměněni bouřlivým potleskem. Koncert bude reprízován 24. června v 18:00 v Tišnově při příležitosti Hudebních slavností města. Všichni jste srdečně zváni!

členové orchestru z řad žáků

Foto zde.

archiv aktualitKontaktní informace

Komenského 343/5, 680 11 Boskovice
Telefon: +420 516 802 544
E-mail: posta@spgs-bce.cz