k navigaci k navigaci


Krásensko 2011

9. listopadu

V Krásenku je opravdu krásně

 

Ke konci října 2011 se první ročníky Střední pedagogické školy v Boskovicích zúčastnily třídenního pobytu ve školském zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka na pracovišti Rychta v Krásenku.

Pracovníci Lipky si pro studenty připravili přírodovědný a ekologický program. Studenti zjistili, jak ze základních surovin upéct chleba a housky, zopakovali si podobu a původ obilovin, dozvěděli se zajímavé informace o včelách a jejich produktech a vyzkoušeli si výrobu voskových svíček.

Hlavní částí programu byly prezentace ekologických domů a zahrad mateřských školek. Na jejich přípravě pracovali studenti ve skupinách, konzultovali a vybírali nejzdařilejší varianty a nejoriginálnější myšlenky, které si v případě zájmu můžete prohlédnout na nástěnkách v budově Střední pedagogické školy. Samotná prezentace vyžadovala od studentů další dovednosti – zaujmout publikum, zvolit správnou sílu hlasu, střídání mluvčích, kontakt s publikem, okamžité reakce na otázky apod. Návrhy studentů překypovaly nápady, např. podzemní herna, prostorné zahradní altánky pro práci s dětmi i při deštivém počasí, bludiště z křoví a živého plotu …

Velkou odezvu měl kontakt se zvířaty, která lidé většinou z různých důvodů považují za ošklivá, slizká, nepříjemná. Tyto stereotypy se úspěšně podařilo u studentů odbourat a téměř všichni si „osahali“ gekončíka, chameleona, hada a dokonce i švába.

Několikadenní pobyt studentů v Krásenku přispěl i ke stmelení jejich kolektivu, k nalezení nových přátel a k začlenění introvertnějších jedinců do skupiny.

Výukový pobyt v Krásenku je již tradiční akcí pořádanou na naší škole pro 1. ročníky. Slouží nejen k socializaci třídy, ale i k pochopení, že na naší planetě nežijeme sami a že se musíme chovat ohleduplně nejen k ostatním lidem, ale i k celé přírodě. Patronkou těchto pobytů je již několik let Mgr. Hana Šperková, vyučující pedagogiky, psychologie a koordinátorka environmentálního vzdělávání na naší škole.

 

Střední pedagogická škola Boskovice

Mgr. Gabriela Pléhová

a Mgr. Petra Resová

archiv aktualitKontaktní informace

Komenského 343/5, 680 11 Boskovice
Telefon: +420 516 802 544
E-mail: posta@spgs-bce.cz