k navigaci k navigaci


Mind Your Rights

 

logo_mozaika

Do pilotního projektu Mind Your Rights neboli Mozaika práv ve školním roce 2009/2010, který pořádala organizace Generation Europe v pěti zemích (Česká republika, Estonsko, Irsko, Rumunsko, Řecko), se zapojilo v České republice dvacet dva škol, ze kterých vybrali pět nejlepších. První místo patří Střední pedagogické škole v Boskovicích.

 

V pátek 22. října 2010 v budově Střední pedagogické školy v Boskovicích se uskutečnila slavnostní vernisáž k danému projektu. Na vernisáži byla za přítomnosti studentů, pedagogů a vedení města představena vítězná vitráž s názvem Rovnoprávnost znázorňující vybraná lidská práva z Listiny základních práv EU , která vznikla na základě výtvarné předlohy studentů 1. A a 2. A ve školním roce 2009/2010 pod vedením Mgr. Dagmar Ševčíkové a Mgr. Hany Šperkové. Vitráž byla zhotovena ve skelné huti Vitraj a je umístěna ve vstupních dveřích budovy SPgŠ Boskovice.

 

vitraz7

 

Partnerem projektu je Evropská komise a Generation Europe Foundation. Fotografie prací studentek si prohlédněte zde.Kontaktní informace

Komenského 343/5, 680 11 Boskovice
Telefon: +420 516 802 544
E-mail: posta@spgs-bce.cz