Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Aktivity žáků > AKORD 2024

AKORD 2024Datum konání:
20.3.2024

Dne 20. 3. 2024 se uskutečnil AKORD, 6. ročník mezinárodní pěvecké soutěže žáků středních pedagogických škol ze Slovenské a České republiky. Organizátorem byla Stredná odborná škola pedagogická (SOŠPg) Levice, která ve dnech 19. 3. – 20. 3. hostila studenty a učitele ze slovenských pedagogických škol z Prešova, Levoče, Lučence a z české pedagogické školy Boskovice.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích – zpěv lidové písně a zpěv populární písně. Porota byla sestavena z učitelů zúčastněných škol, členem byl i viceprimátor Levíc, Mgr. Peter Benček, a předsedou poroty byl zpěvák, klavírista, skladatel a pedagog Norbert POMPA. Hlasy soutěžících a jejich hudebního doprovodu se nesly nejen překrásnými prostorami společenské síně, ale také chodbami školy. Výkony některých zpěváků byly téměř profesionální. Byl to jedinečný zážitek. 

Naši školu skvěle reprezentovaly dvě zpěvačky v kategorii lidová píseň, z nichž jedna získala krásné 3. místo, a dvě další zpěvačky v kategorii populární píseň, kde opět jedna z děvčat obdržela cenu poroty a vysoké osobní ohodnocení od předsedy poroty. Děkujeme všem čtyřem děvčatům za úžasné pěvecké i doprovodné klavírní výkony v silné konkurenci řady účastníků. 

Na tomto přátelském setkání se také ředitelky SPgŠ Boskovice a SOŠPg Levice dohodly na další spolupráci ve formátu „partnerská škola“ za účelem sdílení dobré praxe, vzájemných návštěv, pořádání akcí a studijních pobytů žáků i učitelů.