Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Hlaholky - pěvecký sbor

Hlaholky - pěvecký sbor 

Pěvecký sbor Střední pedagogické školy byl založen na podzim roku 2020 s cílem navázat na bohatou školní historii sborového zpěvu, reprezentovat školu v hudebních soutěžích a navrátit zpěv žáků školy zpět do kulturního života města. Vedení sboru se ujal bývalý učitel SPgŠ Boskovice dirigent, hudebník a sbormistr (nyní již jen ve svém volném čase) MgA. Ondřej Tajovský MBA. Pracovní tým sboru doplňují hudební pedagožka SPgŠ Mgr. Daniela Sedláková a pěvkyně a režisérka MgA. Janka Krajčovičová.

Bohužel plánované pravidelné zkoušky a setkávání členů sboru v loňském školním roce ovlivnila pandemie covidu a následný dlouhodobý lockdown a ani letošní školní rok není zpěvu příliš nakloněn.

Zkoušky sboru probíhají od začátku školního roku jednou týdně ve středu od 14:35 v hudební učebně školy (učebna 12) a jsou pořádány z epidemiologických důvodů prozatím pouze v komorním počtu jako lekce hlasové techniky. Zájemci o zpěv se mohou ale hlásit stále. Podmínkou je pouze láska ke zpěvu a chuť zpívat! Věříme, že nás bude v budoucnu opět dobře slyšet!

Kontakt: daniela.sedlakova@spgs-bce.cz 

Tým Hlaholky