Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > O naší škole

O nás

PROŽITEK ♡ PŘÁTELSTVÍ ♡ POROZUMĚNÍ 

ADP

 

Jsme škola s rodinnou a přátelskou atmosférou založenou na spolupráci a vzájemné podpoře. Věříme v otevřenou komunikaci. Vycházíme vstříc touze žáků poznávat svět a společně růst. Dáváme jim maximální prostor rozvíjet svůj talent a potenciál v inspirativním prostředí. Pod vedením profesionálních pedagogů poskytujeme vzdělání pro život. Klademe důraz na autentický prožitek z každé společně strávené chvíle.

  

Spolupráce

Jsme Fakultní školou Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Podílíme se na projektu ZIP MUNI, jehož cílem je zvyšování kvality v přípravě budoucích učitelů, prohlubování kvalifikace stávajících učitelů, inovace pedagogických procesů a řada doprovodných aktivit pro naše žáky. 

Úzce spolupracujeme s těmito místními zařízeními: MŠ Boskovice, ZŠ Boskovice, s MŠ, ZŠ a PrŠ Boskovice, s MŠ a ZŠ Knínice, s MSSS Boskovice, s místními organizacemi Oblastní charity Blansko v Boskovicích (Betany, Emanuel), s Dětskou léčebnou pohybových poruch v Boskovicích. V těchto subjektech je realizováno praktické vyučování žáků

Dále spolupracujeme s Muzeem Boskovicka, MAS Boskovicko PLUS, Mateřským centrem Boskovice, MC Paleček, Střediskem volného času Boskovice, místními středními školami a také základní školami z blízkého okolí Boskovic. Významným partnerem školy je i město Boskovice a jeho příspěvkové organizace (Kulturní zařízení města Boskovice, Služby města Boskovice).

Prostředí školy

Střední pedagogická škola (SPgŠ) se nachází v historické budově v centru města Boskovice. Boskovice, význačné město okresu Blansko, leží na střední Moravě asi 40 km severně od Brna na hranici mezi Boskovickou brázdou a Drahanskou vrchovinou v nadmořské výšce asi 380 metrů. Město samotné oplývá bohatou historií (zámek, hrad), možnostmi sportovního vyžití, pestrým kulturním životem a nabízí celoročně mnoho zážitků jak svým obyvatelům, tak návštěvníkům. Velkým bonusem města je také krásná příroda.

Škola je velmi dobře dopravně dostupná, nachází se v blízkosti autobusového i vlakového nádraží, odkud je vzdálená asi pět minut pěšky. Kapacita školy je 360 žáků ve 12 třídách. Nabízí pro své žáky vlastní ubytování, celodenní stravování a pestrý školní i mimoškolní program. Od počátku svého působení se škola stala nedílnou součástí občanského života města. Žáci vypomáhají při organizaci městských akcí i programů pro školy, zapojují se do zájmových a sportovních aktivit, účastní se řady charitativních sbírek a dobrovolnické činnosti. O  kvalitě školy vypovídají mj. úspěšné praxe žáků u spolupracujících organizací nejen ve městě, ale i v okolí, a umístění žáků na předních místech v  regionálních i celostátních soutěžích.

Více o historii školy a našich absolventech