k navigaci k navigaci


O naší škole

Střední pedagogická škola se nachází v malebné části města Boskovice. Boskovice, okres Blansko, leží na střední Moravě asi 40 km severně od Brna na hranici mezi Boskovickou brázdou a Drahanskou vrchovinou v nadmořské výšce asi 380 metrů.

Škola je velmi dobře dostupná, nachází se v blízkosti autobusového i vlakového nádraží, vzdálená asi pět minut pěšky.

 

Okénko do historie

Počátky pedagogického vzdělávání v Boskovicích se datuje k 1. září 1950, kdy zahájilo činnost čtyřleté Pedagogické gymnázium pro vzdělávání učitelek mateřských škol. Výuka probíhala v budově gymnázia, internát byl zřízen v několika místnostech státního zámku.

Své trvalé prostory získala v roce 1953 v budově měšťanské školy v ulici Komenského.

V 70. letech jsou převedeny třídy vychovatelství z Třebíče, kde Pedagogická škola zanikla. Od té doby se obor společně s oborem učitelství na mateřských školách otvírá každoročně.

V období 90.letech 20. století se kromě stávajících oborů  otevírá nový oborse sociálním zaměřením, Výchovná a humanitární činnost.

Ve školním roce 2005/2006 byl otevřen nový obor vzdělávání Pedagogické lyceum, který je určen pro zájemce o humanitní obory, cizí jazyk či výchovy, studenti jsou připravováni ke studiu na VOŠ  a VŠ zejména učitelského zaměření.

V lednu 2009 byl slavnostně otevřen Domov mládeže na Komenského 7 s kapacitou 40 ubytovaných ve dvojlůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových pokojích se samostatným sociálním zařízením, PC vybavením, s hobby centrem a studovnou.

Menu

TOPlistKontaktní informace

Komenského 343/5, 680 11 Boskovice
Telefon: +420 516 802 544
E-mail: posta@spgs-bce.cz