Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Aktivity žáků > Edustem - hospitace na rakouskou SŠ

Edustem - hospitace na rakouskou SŠDatum konání:
11.10.2022

Dne 11. 10. 2022 jsme v rámci projektu EduSTEM-Interreg navštívili rakouskou střední pedagogickou školu v Mistelbachu s vybranými žáky z 3.A a žáky ze 4.A, kteří stáli u zrodu projektu a podíleli se na jeho uskutečnění.

Cílem této akce byla možnost srovnání systému středních pedagogických škol a mateřských škol v ČR a Rakousku. Po příjezdu do Mistelbachu proběhlo vřelé přivítání ze strany pana ředitele, ostatních zaměstnanců a žákyň střední školy. 

Společně jsme si u bohatého občerstvení popovídali (za pomoci paní tlumočnice) o rozdílech na našich středních školách. Vynikající oběd pro nás uvařili a naservírovali žáci z oboru hotelnictví, který je součástí této střední školy. Následovala prohlídka nejen budovy školy, ale i mateřské školy, která je v rámci výcviku praxe zřízena přímo při střední škole. Chod v MŠ nám byl přiblížen a sami jsme měli možnost porovnat rozdíly mezi Českou republikou a Rakouskem.  

Ve společnosti pedagogů a studentů z Rakouska se nám líbilo a za nás všechny bych si přála, aby takových projektů bylo na škole více.