Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Aktivity žáků > Anglie - Výlet za jazykovými zkušenostmi

Anglie - Výlet za jazykovými zkušenostmiDatum konání:
30.4.2023
Datum ukončení:
7.5.2023

Prodloužených májových víkendů využili žáci a učitelé naší školy k pobytovému a vzdělávacímu zájezdu do Velké Británie. V neděli 30.4.2023 započala v 10:15 dlouhá a úmorná cesta, která skončila 1.5. v ranních hodinách v Londýně. Seznámení s městem bylo sice krátké a zahrnovalo pouze základní okružní procházku po slavných místech, ale bylo korunováno dvěma zásadními zážitky – nácvikem na korunovaci Karla III. a návštěvou mrakodrapu Shard, který je se svými 310 metry nejvyšší budovou Velké Británie a sedmou nejvyšší budovou v Evropě. Výhled z 72. patra byl opravdu neuvěřitelný, všechny významné londýnské budovy jsme měli jako na dlani.

Svátek práce jsme zakončili večer v Bournemouth rozdělením do rodin, které nám poskytly přátelské a vstřícné prostředí až do sobotního rána 7.5.2023. Další dny probíhaly na první pohled stereotypně – dopoledne výuka a odpoledne výlet. Ale vyvinuly se z nich nezapomenutelné dny plné nových zkušeností, přátelství a návštěv velmi atraktivních míst, jako byl Corfe Castle, Stonehenge, Lulworth Cove, Durdle Door, Beaulieu nebo Salisbury.

Závěr cesty byl zasvěcen poznávání hostitelského města Bournemouth a události historického významu, korunovaci nového anglického krále, kterou jsme sledovali na velkoplošných obrazovkách ve společnosti Angličanů, což byl opravdu velký zážitek. Asi nikdo z nás nezapomene, že v den, kdy v Anglii oficiálně nastoupil na trůn nový král a začala další epocha dějin Spojeného království, byl v podstatě při tom, v zemi, kterou do té doby znal jen podle jména.