Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Aktuality > Polévka pro chudé a bohaté - výtěžek

Polévka pro chudé a bohaté - výtěžekDatum konání:
24.12.2022

Akci Polévka pro chudé a bohaté od roku 2022 organizuje naše Střední pedagogická škola Boskovice společně s místními skauty a Vyšší odbornou školou a střední školou v Hybešově ulici. Sbírka spojená s rozdáváním polévky pod vánočním stromem na náměstí v Boskovicích vynesla za rok 2022 celkem 92.962 korun. Po dvouleté odmlce způsobené pandemií covidu-19 výsledek pořadatele příjemně překvapil a děkují všem lidem, kteří přispěli, byť jen drobnou částkou. Pro informaci, v roce 2019 před pandemickou pauzou se za polévku vybralo 81 618 korun, za všech nyní už 26 ročníků se pak podařilo vybrat bezmála 1.150.000 korun, které putovaly na dobročinné účely v Boskovicích a okolí. První rozdávání polévky pro chudé i bohaté se uskutečnilo v Boskovicích na Masarykově náměstí o Štědrém dni v roce 1995. To následující bude v neděli 24. prosince 2023. 

Rozdělení výtěžku akce

Částku 50.000 korun dostalo dvouapůlleté děvčátko trpící spinální svalovou atrofií (SMA), které se v současné době nachází v pěstounské péči. SMA je závažnou genetickou a progresivní nemocí, jež postihuje vědomé pohyby svalů jako například schopnost člověka chodit, jíst a tak dále. Pěstounská rodina se snaží dívence život co nejvíce zlepšit a obohatit a řadu zdravotně podpůrných opatření či pomůcek, které nehradí pojišťovna, platí ze svých zdrojů. Uvedené finance rodina pro ni využije na elektrický invalidní vozík, fyzioterapii, hipoterapii, neurorehabilitaci a lázeňské rehabilitační účely.

Částku 42.000 korun získal chlapec ve věku dvanácti let, který prodělal operaci mozku a následnou onkologickou léčbu. Chlapci po léčbě zůstaly mimo jiné pohybové problémy, zejména se stabilitou, rodiče ho musí všude doprovázet. Pojišťovna v případě jeho diagnózy na rehabilitace nepřispívá a rodiče s ním rehabilitují doma. Proto uvedené finance využijí především na lázeňské rehabilitační účely, které jsou pro chlapcův zdravotní stav velmi přínosné. 

Tisková zpráva

Článek s komentářem paní ředitelky Mgr. Leony Valterové