Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Aktuality > Polévka pro chudé i bohaté 2023

Polévka pro chudé i bohaté 2023Datum konání:
24.12.2023

K vánočním tradicím v Boskovicích patří už od roku 1995 polévka pro chudé a bohaté, akce, která přináší do končícího roku světlo, a to jak v symbolické, tak i ve skutečné rovině. Je to tradice přátelského setkávání a také získávání finančních prostředků pro dobročinné účely, která se po dvouleté covidové odmlce loni opět vrátila a přinesla rekordní zisk 92 962 Kč. Tyto peníze byly rozděleny dvěma dětem, jejichž těžké zdravotní problémy vyžadují péči a podporu v oblastech, které hradí rodiny z vlastních zdrojů. Uvedené finance byly loni využity na nákup elektrického invalidního vozíku, fyzioterapie, hipoterapie, neurorehabilitace a k lázeňským rehabilitačním účelům.

Pořadateli se loni nově staly Střední pedagogická škola, Boskovické skautské středisko a Vyšší odborná a střední škola na Hybešově ulici a letos se už od září opět připravují na další ročník. Za přátelské účasti předchozího realizačního týmu vedeného panem Rudolfem Burgrem se loni polévka na boskovickém náměstí vydávala na třech místech u vánočního stromu. Letos tomu nebude jinak. Na Štědrý den v čase mezi 11. a 12. hodinou se Masarykovo náměstí opět rozzáří betlémským světlem a lidskou solidaritou, pospolitostí a ochotou finančně pomoci těm, kteří to potřebují. Těšíme se, že se k nám přidáte a budete moci tuto krásnou chvíli zažít s námi. Navíc si pochutnáte na polévce, tentokrát bramborové, a když si přinesete vlastní lžíci, pomůžete ochránit přírodu.

Přispívat budete moci do kasičky na místě, nebo využít k platbě QR kód. A pokud vám to okolnosti nedovolí, ale základní myšlenka této akce pomoci potřebným se vám líbí, můžete ji stejně jako loni podpořit i na dálku kdykoliv na transparentní účet 2202361057/2010 vedený u Fio banky.

Srdečně vás zvou pořadatelé.