Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Aktuality > Výstava výtvarných prací žáků SPgŠ v Praze a v Boskovicích

Výstava výtvarných prací žáků SPgŠ v Praze a v BoskovicíchDatum konání:
25.1.2024

Dne 25. ledna byla slavnostní vernisáží zahájena výstava výtvarných prací žáků Střední pedagogické školy Boskovice v Paláci Charitas na Karlově náměstí v Praze. Akce se uskutečnila zejména díky laskavé podpoře senátorky Jaromíry Vítkové, která umožnila její realizaci právě v této historické budově, sídle KDU-ČSL.

Tématem žákovských prací byla Erbenova sbírka básní „Kytice“. Obrazy vznikly na základě osobních dojmů žáků z filmového zpracování díla režisérem Františkem A. Brabcem. Proto zde návštěvníci mohou vidět například legendární Polednici ztvárněnou Bolkem Polívkou. Ovšem do každého obrazu vnesli autoři i kus svého vnitřního světa.

V úvodu vernisáže zaznělo několik slov paní učitelky Dany Hrubé, pod jejímž vedením žáci svá díla vytvořili. Poté paní senátorka Vítková poblahopřála autorům obrazů ke skvělé umělecké práci a podpořila je k další tvorbě. Následoval kulturní program zúčastněných žáků.

Vernisáž zakončila ředitelka školy Leona Valterová, která poděkovala paní senátorce za podporu i účast a také velmi ocenila působivé práce žáků.

Pokud byste obrazy mladých výtvarníků chtěli také vidět, budete mít možnost navštívit tuto výstavu od 14. do 28. března 2024 v kulturním centru Prostor v Boskovicích.

výstava Prostor-1[1].png