Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Aktivity žáků > Videokonference z Wyomingu

Videokonference z WyominguV dnešní technické době opravdu není problém se spojit s kteroukoli částí světa. Je pouze potřeba správně spočítat časový posun a naplánovat videokonferenci. A navíc poprosit, aby zůstala osoba, se kterou se chcete spojit, vzhůru do půlnoci. V průběhu října se takto dvakrát v hodině psychologie spojila třída 3.A a 4.A s paní Kokešovou, která žije ve státě Wyoming v Americe a vyučuje zde na střední škole.

Paní Kokešová žije v Americe již mnoho let. V roce 1968 odešla po vysokoškolských studiích z Československa do Rakouska a následně do Ameriky. Po odchodu do penze se dle jejích slov „po pár měsících začala nudit“, rozhodla se tedy vrátit ke své původní profesi a začala učit na střední škole.

Vzhledem k tomu, že v Americe vychovala 4 děti, popsala nám tamější systém předškolního vzdělávání. Naše žákyně oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika zajímalo zejména vzdělávání budoucích učitelek mateřské školy. Paní Kokešová dále reagovala na dotazy ohledně vzdělávacích metod na amerických středních školách, vyprávěla o přijímacích zkouškách na vysoké školy. Žákyně se zajímaly o fungování školních psychologů, výchovných poradců, o vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami nebo o fungování bezpečnostních rámů a přítomnost policistů v amerických školách.

Se zvoněním na další hodinu v 8:45 jsme paní Kokešové popřáli dobrou noc, protože v Americe bylo 15 minut do jedné hodiny ranní, a žákyně pokračovaly ve výuce dalšího předmětu.

Dotazů bylo tolik, že hodláme naplánovat videokonference ještě v dalších měsících. Snad paní Kokešová bude opět ochotná zůstat vzhůru do půlnoci.