Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Aktivity žáků > Celostátní kolo Pedagogické poemy

Celostátní kolo Pedagogické poemyDatum konání:
8.11.2021
Datum ukončení:
11.11.2021

Krabice granka z police,

že prázdná je, vzteká se velice.

Když si začala kopat hrobeček,

náhle si z ní myši udělaly domeček.

Tak našla své štěstí krabice z police.

 

Moje teta z Holomóce

často hlavou o stůl tlóce.

Má ju takú šišatů,

nevleze se do šatů.

Ach ta teta z Holomóce.

 

Letošní národní přehlídka přednesu, čtení a improvizovaného vyprávění žáků středních pedagogických škol se i přes současnou situaci uskutečnila, a to na Cyrilometodějském gymnáziu a střední odborné škole pedagogické v Brně. Třídenní program plný divadla, seminářů a všudypřítomné dobré nálady započal v pondělí 8.11. Téhož dne jsme byli rozděleni do jednotlivých skupin podle kategorie, ve které jsme ve školním kole soutěžili.

Dopoledne i odpoledne nás čekaly semináře se zkušenými lektory v oboru, během kterých jsme se zdokonalovali ve věcech nám známých i neznámých, dozvídali jsme se spoustu zajímavých a praktických rad a mimo jiné si užili i kopec zábavy během různých dramatických her na rozvoj improvizace či přirozeného přednesu. Samozřejmě nás čekala i samostatná vystoupení pro cílové skupiny (tento rok děti předškolního věku a žáky SŠ) v planetáriu Brno. Bylo úžasné, jak rychle jsme zcelili náš kolektiv vytvořený z lidí, kteří se v životě neviděli.

Obědy jsme měli zajištěné přímo v jídelně školy, na večeře, a ne příliš dlouhý spánek, jsme dojížděli na internát Čichnova v části Brno – Komín. Každý večer na nás čekal nějaký kulturní program. Prvního dne to byl zahajovací koncert současných i bývalých žáků gymnázia, druhého večera návštěva HaDivadla (představení Prezidentky) či planetária a poslední večer slavnostní zakončení přehlídky.

Se všemi těmi úžasnými lidmi, ať už z řad studentů či učitelů, jsme se rozloučili ve čtvrtek dopoledne, kdy nás čekala už jen cesta domů.

Pro pobavení přikládám jeden z výtvorů našeho přednesového semináře, a to foto živého obrazu a limeriky vytvořené ve stejné skupině.

Poema_04
poema_01
Naty_Rosickova
Poema_02
Poema_mala_01
Poema_mala_02