Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Aktuality > Naši školu navštívil ministr životního prostředí Petr Hladík

Naši školu navštívil ministr životního prostředí Petr HladíkDatum konání:
22.1.2024

V pondělí 22. 1. navštívil naši školu pan ministr Petr Hladík a diskutoval s žáky i pedagogy o aktuálních trendech ochrany životního prostředí. Žáci čtvrtých ročníků mají téma ekologie přímo ve výuce předmětu biologie, proto byli osloveni právě oni. Po úvodním slovu ministra následovaly otázky přítomných k tématům, která je zajímala. Prvním byla elektromobilita. Dále byli žáci zvědaví, jaký má ministr názor na jadernou energetiku a nakládání s jaderným odpadem či na legalizaci marihuany, zda by bylo možné zakázat zábavnou pyrotechniku, jaké je postavení MŽP vůči ostatním ministerstvům a jak se vyvíjí problematika zavedení zálohování PET a kovových obalů na nápoje.

Ve dvou oblastech diskuse nechal pan ministr žáky hlasovat. V případě volby mezi auty se spalovacími a elektro motory, byla většina žáků na rozdíl od pana ministra proti elektromobilům, ale v otázce zákazu používání zábavné pyrotechniky zaujali s ministrem shodné kladné stanovisko.    

Po setkání s žáky se pan ministr i s týmem přesunul k jednání s vedením školy a pedagogy, zejména vyučujícími ekologie. Byla nabídnuta budoucí spolupráce včetně možné odborné stáže na ministerstvu. Blíže se pak hovořilo o tématu podpor a dotací MŽP školským zařízením na environmentální výuku. Ve zbylém čase ředitelka školy představila ministrovi projekt na výstavbu nových prostor pro vzdělávání, na který aktuálně získala z Modernizačního fondu v gesci MŽP podporu formou dotace 50 % způsobilých výdajů projektu.